Nyári iskola a Krétai Egyetemen

Az ELTE TáTK Doktori Iskolájának képviselői, Csepeli György, Fokasz Nikosz és Örkény Antal egyetemi tanárok, Nagy Zsófia oktató, valamint Illés Barbara és Wollner Márta, a Doktori Iskola hallgatói, 2017. július 5-e és 14-e között a Krétai Egyetem Filozófiai és Társadalmi Tanulmányok Intézete meghívásából részt vettek a „Compulsive coexistence. The integration processes of refugees in the Cretan society” című nyári egyetemen.

Az iskolát Fokasz Nikosz egyetemi tanár és Aristeidis Tsantiropoulos a Krétai Egyetem adjunktusa szervezte.

A résztvevők egy workshop keretében megbeszélést folytattak a Krétai Egyetem alap- és mesterképzésében, valamint a doktori képzésben részt vevő hallgatóival. Találkoztak Rethymnon város polgármesterével, akivel a menekültek krétai letelepítésével kapcsolatos önkormányzati kérdéseket tárgyalták meg.

Látogatást tettek a chaniai menekültügyi szervezet vezetőjénél, és találkoztak a heraklioni szervezet munkatársaival, szociális munkásokkal és bevándorló tolmácsokkal. A résztvevőknek Heraklionban alkalmuk nyílt arra is, hogy három menekültcsaláddal – két szír és egy kurd családdal – interjút készítsenek életüknek azon eseményeiről, amelyek miatt most Krétán élnek.

2017.07.18.