Az ELTE zenei együtteseinek jubileumi hangversenye

70 éves az ELTE Bartók Béla Énekkar, 60 éves az ELTE Egyetemi Koncertzenekar, ebből az alkalomból adnak koncertet a Zeneakadémián 2018. február 10-én.

Program:
Haydn: A Megváltó utolsó hét szava a keresztfán, Hob. XX:2 (vonószenekari átirat)
Narrátor: Mécs Károly
Az ELTE Egyetemi Koncertzenekara
Hangversenymester: Rolla János

Kovács Zoltán: Requiem choralis
Molnár Ágnes (szoprán)
Az ELTE Bartók Béla Énekkara és Egyetemi Koncertzenekara (hangképző: Fülöp Dániel Erik)
Koncertmester: Dúlfalvy Éva
Vezényel: Kovács László

A két együttes művészeti vezetője Kovács László, az ELTE „Eötvös” Művészeti Együttes igazgatója. A hangversenyen Haydn oratóriuma mellett ősbemutató alkotja a műsor másik felét: a Requiem Choralist a karmester felkérésére, az ELTE Bartók Béla Énekkar és Egyetemi Koncertzenekar számára írta Kovács Zoltán.
Részletes leírás és jegyvásárlás itt.

Portálkezelői menü Tartalom módosítása Utolsó módosítás dátuma: 2018.01.04.