Rézler Gyula alapítványi ösztöndíjak

Rézler Gyula akadémikus, a magyar munkásság helyzetének első, kiemelkedő kutatója, a University of New Mexico (USA) emeritus professzora, az amerikai National Academy of Arbitrators testület tagja, 1995-ben hozta létre Magyarországon a nevét viselő alapítványt.

Az alapítvány rendszeresen négyféle ösztöndíj pályázatot hirdet meg:

Pályázat A1: konfliktuskezeléssel, vitarendezéssel (elsősorban mediációval és arbitrációval) kapcsolatos posztgraduális tanulmányok támogatása az Egyesült Államokban: Anderson School of Management, University of New Mexico, Albuquerque. ÚJ PÁLYÁZATI FELHÍVÁS! (pályázati határidő: 2018. március 30.)

Pályázat A2: konfliktuskezeléssel, vitarendezéssel (elsősorban mediációval és arbitrációval) kapcsolatos posztgraduális tanulmányok támogatása az Egyesült Államokban: School of Public Administration, University of New Mexico, Albuquerque.

Pályázat B: posztgraduális szociológiai kutatások támogatása az Egyesült Államokban: Department of Sociology, Indiana University, Bloomington. ÚJ PÁLYÁZATI FELHÍVÁS! (pályázati határidő: 2018. március 30.)

Pályázat C: hazai doktori tanulmányok támogatása: konfliktuskezeléssel, vitarendezéssel (elsősorban mediációval illetve arbitrációval) kapcsolatos témában készítendő, vagy a munka világának aktuális, eddig még kevéssé kutatott kihívásaira koncentráló disszertációk segítésére. ÚJ PÁLYÁZATI FELHÍVÁS! (pályázati határidő: 2018. március 30.)

Pályázat D: hazai doktori tanulmányokra való felkészülés támogatása: a C pályázatban felsorolt témákban készítendő disszertációk előkészítő munkálataihoz. ÚJ PÁLYÁZATI FELHÍVÁS! (pályázati határidő: 2018. március 30.)

Az alapítvány alkalmanként tematikus ösztöndíjakkal is segíti a fiatal kutatókat; ezek célja:

(i) Rézler Gyula munkásságának közzététele és elemzése, valamint

(ii) fontos és aktuális társadalmi jelenségek tudományos vizsgálata.

Pályázat T1: a Rézler Gyula Alapítvány pályázatot ír ki Rézler Gyula (magyarországi, amerikai) munkásságára, életművére vonatkozó tanulmány írására.

Pályázat T2: az Alapítvány pályázatot ír ki Rézler Gyula (magyarországi, amerikai) munkásságára, életművére vonatkozó monográfia írására.

2018.03.12.