Hol áll a PERC-mutató?

Milyen a magyarországi pártok viszonya az Európai Unióhoz? – erről szól a Magyarországi Európa Társaság 2018. márciusában elkészült tanulmánya (Hol áll a PERC-mutató?), amely az INDOK Alapítvány könyvtárában (3.115) is elérhető.

A tanulmány a 2012-ben indult sorozat harmadik kötete: pártok és politikusok EU-val kapcsolatos hazai és külföldi megnyilvánulásait osztályozza, továbbá tíz kategóriába sorolja a pártokat az EU-destruktívtól a föderalistákig. Bár a két szélső értékig eddig egyetlen párt sem jutott el, a „PERC (Party EU-attitude Report Card)-jelentések” alapján többek között kirajzolódik a kormányzópárt, illetve több ellenzéki párt ellentétes irányú mozgása az utóbbi években az unióval kapcsolatos állásfoglalások szerint.

2018.04.12.