Zsidók és zsidóság Magyarországon

Megjelent a "Zsidók és zsidóság Magyarországon 2017-ben. Egy szociológiai kutatás eredményei" című kötet  Kovács András és Barna Ildikó [habilitált egyetemi docens, Társadalomkutatások Módszertana Tanszék] és szerkesztésében. A kötet a Szombat folyóirat gondozásában jelent meg.

Részlet a kötet bemutató szövegéből:

"Minden, amit tudni akart a mai magyar zsidókról, de nem volt kitől megkérdeznie.
Létszámuk, identitásuk, anyagi helyzetük, szociális rászorultságuk, világnézetük és politikai attitűdjeik, vallásgyakorlatuk, antiszemitizmus-tapasztalatuk, a zsidó közösséghez és Izraelhez való viszonyuk egyaránt találgatások tárgya. A 2017-ben, reprezentatív mintán lezajlott szociológiai kutatás feldolgozása most pontos választ ad ezekre a kérdésekre."

2018.06.19.