"Az ELTE Ígéretes Kutatója" elismerést kapott Sik Domonkos

2018.11.27.

Sik Domonkos kapta meg a társadalomtudományi területen az ELTE Ígéretes Kutatója elismerést 2018-ban.

Általános társadalom- és modernizációelméleti kérdések összekapcsolása az empirikus elemzésekkel

Domonkos 2006-ban szerzett szociológia szakos diplomát az ELTE Társadalomtudományi Karán, 2008-ban pedig a Bölcsészettudományi Karon filozófus oklevelet. Doktori képzését szintén az ELTE Társadalomtudományi Karán folytatta, 2010-ben szerzett PhD-fokozatot a szociológiai tudományok területén. Elnyerte többek között a Németh- és az Erdei díjat, a Bolyai Kutatási Ösztöndíjat, részt vesz ez négy éves OTKA-FK projektben. 2008-tól dolgozik az ELTE TáTK-n, 2016-tól mint habilitált egyetemi docens. Az ELTE TáTK Kari Tudományos Diákkörének elnöke. Fő kutatási területei a társadalomelméletek (kritikai és modernizációelméletek), az állampolgári kultúra, valamint a mentális zavarok szociológiája.

Gratulálunk!