300+ érdeklődő az ELTE TáTK Nyílt Napján

Budapest – 2019. 01. 30. – Az ELTE Társadalomtudományi Kara (ELTE TáTK) 2019. 01. 25-én, pénteken Nyílt Napot tartott, melyre az egész országból, valamint az országhatárokon túlról is érkeztek érdeklődők.

A több mint 300 a karra látogató diák, szülő és pedagógus a Nyílt Nap során megismerhette a TáTK alap- és mesterképzéskínálatát, valamint megtapasztalhatta azt a nyílt, befogadó és inspiratív közeget, ami a kari közösségi életre a mindennapokban is jellemző.

Juhász Gábor dékán köszöntőjét – a hagyományokhoz megfelelően – az éves diákverseny díjátadója követte. Az Idő van! c. diákpályázat díjait Giczi Johanna zsűrielnök, a magyar időmérlegkutatás szakértője, adta át a nyerteseknek. A pályázat középiskolai kategóriájában az:
  • 1. díjat megosztva Imre Katalin és Ivánczki Elizabet közös pályaműve, illetve Harnos Enikő pályázata nyerte el; míg a
  • 2. helyezett Rácz Emese Anna; a
  • 3. helyezett pedig Tótszegi Rebeka lett.
  • A pályázat egyetemi kategóriájában Papp Johanna és Vogel Johanna vehetett át különdíjat.
A díjátadót követően az érdeklődők Bakos Károly, az Oktatási Hivatal munkatársának felvételi jelentkezéssel és eljárással kapcsolatos előadását hallgathatták meg.

Szabari Veronika dékánhelyettes, mint minden évben, okleveleket adott át azoknak a középiskolai tantestületek képviselőinek, amelyek tehetséggondozó munkája révén diákjaik nagy számban kezdték meg az ELTE TáTK-n az alapképzést a 2018/19-es tanévben. A kitüntetett gimnáziumok és középiskolák idén (ÁBC-sorrendben):
  • az Alternatív Közgazd. Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskola;
  • a Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium;
  • a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium;
  • a Budapesti Gazdasági Szakképzési Centrum;
  • a Budapest V. Kerületi Eötvös József Gimnázium;
  • a Budapest XIII. Kerületi Berzsenyi Dániel Gimnázium
  • az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium;
  • az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium;
  • a Kőbányai Szent László Gimnázium és
  • a VII. Kerületi Madách Imre Gimnázium voltak.
Az elsősorban a karra látogató 10-es és 11-es évfolyamokban tanuló középiskolai diákok által látogatott Válassz egy életre?! – Új szempontok a szak-, egyetem-, és pályaválasztásban c. kerekasztal-beszélgetés során pályaválasztási szakemberek vitatták meg a Nyílt Napon a szak-, egyetem- és karrierválasztás kérdéseit. A kerekasztal-beszélgetés moderátora Szabari Veronika dékánhelyettes volt, a résztvevők pedig:
  • Kiss Gergely, pályaorientációs tanácsadó – a Pályaválasztás online tanácsadója, a Miénk a Pálya! pályaorientációs csapatának vezetője, a Pályaest című program szervezője;
  • Gebauer Ferenc, a Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat tanácsadó szakpszichológusa;
  • Melles Éva, Közgazdasági Politechnikum Alternatív Gimnázium tanára, a Tolerancia Nap Program főszervezője, illetve
  • Wittmann Zsolt, Mathias Corvinus Collegium delegáltja voltak.
Az alkalmazott közgazdaságtan, nemzetközi kapcsolatok, szociális munka és szociológia alapszakok oktatói, valamint a tavalyi kari TDK-verseny 2. helyezett hallgatója nyílt mintaórákat tartottak – melyek több esetben is telt házas érdeklődéssel futottak.

Az eseményen készült fotók megtekinthetőek a TáTK Facebook-oldalának képgalériájában.

Az ELTE TáTK alap- és mesterszakos képzéskínálata a következő linken elérhető: http://tatk.elte.hu/felvetelizoknek/gradualis

Portálkezelői menü Tartalom módosítása Utolsó módosítás dátuma: 2019.01.30.