Aktuális híreink Mesterképzési szakjaink Szociális munka mesterszak

Telefonkönyv
Dokumentumtár
Képtár
IMG_0193 P1010291 diplomaoszto5 _IMG6639 IMG_0665 image017 IMG_0140 _MG_4611 IMG_1651 IMG_7292
Facebook hírfolyam

Szociális munka mesterszak

Szakigazgató: Dr. Darvas Ágnes, egyetemi docens

A szociális munka mesterképzés alapvető célja, hogy olyan szakembereket képezzünk, akik tudatosan elkötelezik magukat a demokrácia, a társadalmi igazságosság és a társadalmi szolidaritás ügye mellett. Képesek a korszerű szemléletek és módszerek alkalmazására a szociális munka gyakorlatában, megfelelő rálátással bírnak azok rendszerszintű összefüggéseire, az egyének és közösségek öntevékenységére. Az autonómiára való képesség kibontakoztatását tartják legfőbb hivatásuknak.

Arra törekszünk, hogy a mesterképzés a korábbi képzések ismeretanyagára építve az alábbi területeken biztosítson továbblépési lehetőséget:

-          a multidiszciplináris keretek között folyó munka,

-          a társszakmák, az érintettek és hozzátartozók mozgalmainak hasznosítása a segítő folyamatban,

-          komplex, helyi segítő hálózatok kiépítése és működtetése, azok szakmai módszertanának

megteremtése, és bevezetése

-          projektmenedzsment,

-          a szociális szolgáltatások irányításával, menedzselésével kapcsolatos ismeretek,

-          a társadalmi tudatformálás, kommunikációs eszközei,

-          az érintett csoportok szerveződéseinek elősegítése és ezek szakmapolitikai mezőben való

használata,

-          a szolgáltatásfejlesztés, új gyakorlati módszerek kidolgozása, adaptálása és bevezetése,

-          a szociális munka gyakorlatának kutatása, szükségletfelmérés  és ennek hasznosítása a

szolgáltatások megszervezése során,

-          a szociális munka eredményességének mérése és ennek kommunikációja.

A képzéstől olyan szakemberek megjelenését várjuk, akik képesek a különböző jóléti rendszerek elemeit összehangoló gyakorlat megvalósítására, valamint az itt szerzett ismeretek, tapasztalatok és azok mentén született javaslatok igazgatásba és döntéshozásba történő becsatornázására.

A képzés során a hallgatóknak interaktív módon, kis létszámú csoportokban dolgozva nyílik lehetőségük, a képzés ismeretanyagának hasznosítására, saját projektek kidolgozására és végrehajtására. A mesterképzés támaszkodik a hallgatók önállóságára, az oktatókkal szakmai partnerségi viszonyban történő együttműködésére.

szak:

szociális munka (MNÁ, MNK és MLK)

képzési szint:

mesterképzés

tagozat (munkarend):

nappali és levelező

(levelező tagozaton félévente négyszer, alkalmanként 4 napon át lesznek konzultációk)

jelentkezési határidő:

2015. február 15.

jelentkezés módja:

a www.felvi.hu honlapon keresztül elektronikusan

jelentkezési feltételek:

Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe:

szociális munka és szociálpedagógia alapképzési szak.

(Aki nem teljes kreditérték-beszámítással járó oklevéllel rendelkezik, annak elővégzettség vizsgálatot kell kérni, és a döntés függvényében nyerhet felvételt.)

Az elővégzettség vizsgálati kérvény kitöltéshez szükséges a kari coospace azonosító, ha ilyennel nem rendelkezik, akkor a https://coospace.tatk.elte.hu/tos/regiszt.aspx weboldalon tud regisztrálni.A kérvény a https://coospace.tatk.elte.hu/tos/ weboldalon tölthető ki.

Aki a hiányzó krediteket a felvételtől számított egy tanéven belül karunkon pótolja be, annak 6000 Ft / kredit díjat kell fizetnie, még akkor is, ha államilag támogatott finanszírozási formára nyer felvételt! Az elővégzettséghez hiányzó kreditpontok száma nem tévesztendő össze a mester szakon előírt 120 kredittel!

felvételi pontok számítása:

• Szóbeli felvételi vizsga: 99 pont
  • Többletpontok: 1 pont
    • csak előnyben részesítésért járó kötelező többletpontok (kategóriánként 1-1 pont, max. 1 pont):
      • hátrányos helyzet
      • halmozottan hátrányos helyzet
      • fogyatékosság
      • gyermekgondozás

Összpontszám: 100 pont

szóbeli vizsga ideje és díja:

2015. május 26 - június 5.

4000 Ft / vizsga

glaxosmithkline.gif

mnb_new.gif

otpbank.gif