Megjelent Lányi András - a TáTK ny. egyetemi docense és a humánökológia mesterszak volt szakigazgatója - új könyve "Elképzelt közösségeim" címmel. A bemutatója 2016. november 25-én lesz az Írók Boltjában.
Az eseményről
"Lányi András író, filozófus, egyetemi oktató, a Duna Charta, a Védegylet és az Élőlánc Magyarországért egyik alapítója – emblematikus alakja a magyarországi ökológiai mozgalomnak. Megosztó személyiség: minden alkalmat megragad, hogy gondolatait másokkal megossza, kötetben, tüntetésen, egyetemi előadóteremben.
Újabb írásaiban a rendszerváltozás rendszerét mint zsákutcát elemzi, az ökológiát politikai filozófiaként mutatja be, a globális válsággal ránk köszöntő ezredfordulót a felelősség korának nevezi. A liberalizmus válsága, az antiszemitizmus vagy a migráció jelenségére adott magyarázatát, közösségelvű politikai filozófiáját a jobboldaliak valószínűleg ezúttal is túl baloldalinak, a baloldaliak meg túl jobboldalinak fogják találni, őt magát azonban a politikai aréna bal- és jobboldala közti különbségénél jobban foglalkoztatja a színpad és a nézőtér közötti, egyre növekvő távolság.
Munkásságának középpontjában a környezet és a társadalom, a közösségi lét védelme áll. Határozott politikai, ökopolitikai, társadalmi elképzeléseiről ad képet friss tanulmánykötete. Lányi nem riad vissza az úgynevezett rázós témáktól: így nagy ívű írást ad közre a liberalizmusról, az antiszemitizmusról, a migrációról, az ökológiai rendszerváltozás szükségességéről, Paks2-ről, a globalizmusról…"