Ösztöndíjak
Tehetségtámogató program
A TáTK-n a hallgatók (akár első évben is) a következő támogatásokat igényelhetik: Az egyes tanévek során pályázható belsős és külső intézmények/szervezetek által kiírt ösztöndíj-elérések letöltése.
Szociális ösztöndíjak
Alaptámogatás: Az első tanév első félévében még nem kaphat a hallgató tanulmányi ösztöndíjat; ezért, a rászorulók beiskolázási terheinek enyhítésére a teljes idejű alapképzésre, egységes, osztatlan képzésre, valamint felsőoktatási szakképzésre felvételt nyert hallgatók számára az éves hallgatói normatíva 50%-át (mesterképzésen 75%-át) kitevő egyszeri támogatás igényelhető.
Rendszeres szociális támogatás (ismertebb nevén a „szoctám”): a hallgató szociális helyzete alapján, a hallgató által a kar szabályzatában meghatározott módon, tanévenként egyszer, vagy félévente beadott pályázat útján igényelhető.
Rendkívüli szociális támogatás: A pályázat célja, hogy egyszeri jelleggel, valamilyen a hallgató életében, szociális helyzetében történt negatív változás esetén segítséget nyújtson. Rendkívüli szociális eseménynek minősül az egyszeri odaítélés szempontjából minden, a hallgató, illetőleg a családja anyagi körülményeit váratlanul, átmenetileg kedvezőtlenül befolyásoló esemény, különösen a gyerekszülés, haláleset, munkanélkülivé válás, súlyos baleset.
Tanulmányi ösztöndíjak
Tanulmányi ösztöndíj: olyan rendszeres pénzbeli juttatás, melyet egy félév során havonta kapnak a hallgatók "automatikusan", az előző félévi eredményük alapján. Tanulmányi ösztöndíjban csak az a hallgató részesülhet, aki rendelkezik legalább egy lezárt félévvel – így az elsőéves hallgatók is csak a második félévben jogosultak rá.
Honorácior státusz: A státusz a tehetséges és motivált, tanulmányaiban élenjáró hallgatóknak szól, ennek megfelelően a pályázóknak szigorú követelményeknek kell eleget tenniük mind a pályázás időpontjában, mind az elvégzett kurzusokról szóló beszámolási kötelezettség terén. A státusz megszerzésére pályázni kell.
Tudományos és szakmai ösztöndíj: Egy összegben igényelhető kutatási támogatás, amelyre pályázhat a kar minden olyan graduális képzésben résztvevő hallgatója, akinek az első vagy egyetlen szakja a TáTK-hoz tartozik. Pályázni lehet az adott tanévre tervezet kutatással, illetve folyamatban lévő tudományos tevékenységgel.
Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj: A Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat azok a hallgatók kapják, akik nappali tagozaton, önköltséges formában tanulnak, és legalább két lezárt félévvel rendelkeznek.
További információ a támogatások igénylésével kapcsolatban elérhető a kari HÖK weboldalán.