'Rendszerhiba' - Szakkollégium Éjszakája (SZÉ) 2016

2016. november 17.

2016. november 17. -

Az ELTE Angelusz Róbert Társadalomtudományi Szakkollégium idén ősszel tizenkettedik alkalommal rendezi meg ingyenes, egész estés fesztiválját, a Szakkollégium Éjszakáját. 2016. november 17-én a Lágymányosi Campuson beszélgetések, zene, filmvetítés, civil standok várják az érdeklődő egyetemi polgárokat.

Időpont: 2016. november 17. (csütörtök) 17 órától
Helyszín: ELTE Lágymányosi Campus, Északi Tömb (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A), -1. emelet (alagsor)
Facebook esemény
Az esemény honlapja részletes programmal
Az idei mottó: "Rendszerhiba" E köré a kérdés köré épülnek majd a társadalomtudományi témájú beszélgetések, programok.

A Szakkollégium Éjszakája indító programja 17:30-tól a szakkollégium Kötetlen című, évente megjelenő tanulmánykötetének bemutatója, melynek helyszíne a TáTK Kari Tanácsterem (0.100C). A bemutató folyamán Nagy Zsófia – a tanulmánykötet recenziójának szerzője és egyben a TáTK oktatója – beszélget majd a szerzőkkel.
(Az előző évek Kötetlen tanulmánykötetei elérhetők az Angelusz Szakkollégium honlapjáról.)

A 2016-os SZÉ tervezett beszélgetései és kezdési időpontjai:
19:00 Diáktüntetések/tanár és hallgatói tüntetések akkor és most
19:15 Ha minden szar, miért nem teszünk semmit? - beszélgetés a magyarországi önkénteskultúráról
19:30 Ökológiai rendszerváltozás
20:00 Garantált minimumjövedelem - avagy egy realista gondolat valósággá tételéről a gyakorlatban
20:30 Merre tovább demokrácia?
21:00 Esélyek - oktatás, szegregáció, és szelekció a hazai oktatásban
21:15 Vallásháború a tengerparton?
21:45 Normálisak ezek? - beszélgetés a Brexit társadalmi okairól és következményeiről

Az eseményről
"A SZÉ üzenete, hogy az egyetemi életnek többről kellene szólnia annál, mint hogy késő délelőtt bejövünk az óráinkra, jegyzetelünk, és aztán otthon ülve töltjük el az estéinket. Ahelyett, hogy elmenekülünk a sivár Lágymányosi épületegyüttesből, megpróbálhatnánk belakni azt: megtölthetnénk társasági élettel és pezsgő szellemi agorává változtathatnánk. Olyan hellyé szeretnénk alakítani, melyben természettudósok, informatikusok és társadalomtudósok, hallgatók és oktatók beszélgetnek délutánonként az élet nagy kérdéseiről."