A TáTK könyvtára felvette Némedi Dénes nevét

2015. május 12-től - a rendkívüli Kari Tanács egyhangú döntése alapján - a Társadalomtudományi Kar könyvtára Némedi Dénes nevét viseli. Szintén ezen a napon került sor Némedi Dénes könyvhagyatékának átadására, és megnyílt az a fotókiállítás is a 6. emeleti kiállítótérben, amely 2010-ben elhunyt oktatónk életét mutatja be.

"A könyvek Dénes tudósi profiljának hordozói, társadalomtudományi érdeklődésének lenyomatai. Ha kezünkbe vesszük könyveit, amelyeket ő vásárolt meg, ő forgatott, széljegyzetelt, olvasott, képet kaphatunk Dénes tudósi profiljáról, intellektuális érdeklődésének irányairól, beállítódásáról, rendkívüli műveltségéről, széles szellemi horizontjáról, sokoldalú nyelvtudásáról."
(részlet Rényi Ágnes beszédéből)

"Némedi Dénes olvasottsága, műveltsége, racionális, pontos fogalmi gondolkodása, intellektuális ereje, minőségtisztelete, megalkuvást nem ismerő következetessége, bátorsága tündöklő és követendő példa az universitas magistrorum et scholarium, a tanárok és diákok jelenlegi és jövendő munkaközösségei számára. Nagyon, nagyon jó az is, hogy éppen a könyvtár viseli Némedi Dénes nevét. Sokat olvasó, nagy szorgalommal elmélyülten olvasó ember volt. Tanári törekvései is azt példázták, hogy gazdag műveltség, tágas horizontú elméleti felkészítés, a történeti dimenziók ismerete nélkül nem lehet meg a valóban modern társadalomtudomány."
(részlet Kovács I. Gábor beszédéből)

Kovács I. Gábor teljes beszéde
2015.05.16.