Irodalom- és művészetterápiás konzultáns képzés indul a TáTK-n

A szakirányú továbbképzés célja, hogy felkészítse a szociális ellátásban dolgozó szakembereket az irodalom- és művészetterápiás elemekre épülő, segítő, támogató foglalkozások megtartására.
„A képzés során elsősorban a hallgatók művészetterápiás módszertani ismereteit gazdagítjuk és mélyítjük, de nagy hangsúlyt fektetünk az empátiás, asszertív és mentalizációs készségek fejlesztésére is, miközben a legalapvetőbb pszichés kórképek felismerésére és az azokhoz való helyes viszonyulásra is felkészítjük a leendő irodalom- és művészetterápiás konzultánsokat” – emelte ki dr. Rácz Andrea, az ELTE Társadalomtudományi Kar oktatási dékánhelyettese.
Dr. Indries Krisztián klinikai szakpszichológus, a szakirányú továbbképzés vezetője hozzátette: „A képzést sikeresen befejező kollégák képessé válnak irodalom- és/vagy művészetterápiás foglalkozások vezetésére más szociális, illetve pszichoszociális ellátást nyújtó szakemberekkel együttműködve, amire egyre nagyobb igény mutatkozik a szociális ellátás keretein belül és túl is.”
Dr. Béres Judit, a Magyar Irodalomterápiás Társaság elnöke, a képzés oktatója szerint: „Olvasmányaink azzal nyújthatnak segítséget szellemi-lelki jóllétünk megtalálásához és védelméhez, hogy támpontokat adnak érzéseink azonosításához, a viselkedésünkre való rálátáshoz, önmagunk és a világ jobb megismeréséhez és megértéséhez.”
Az irodalom- és művészetterápiás konzultáns a szociális munkában szakirányú továbbképzés 4 féléves, díja: 260 000 forint szemeszterenként. Az oktatás módja jelenléti – várhatóan havi rendszerességgel.
A képzésre jelentkezni a felveteli@tatk.elte.hu címre elküldött e-mailben lehet. A levél tartalmában szerepeljen a jelentkező minden személyes adata, a megpályázott képzés megnevezése és mellékletként a csatolandó dokumentumok: oklevél másolata, az előírt szakmai gyakorlat igazolása és CV.
A képzésről, a tantárgyakról és a jelentkezés feltételeiről az érdeklődők további részleteket a továbbképzési szakok oldalán olvashatnak.