INFOTÁRS

INFOTÁRS projekt

A projekt bemutatása

Jelen pályázatban olyan új képzések és a hozzájuk kapcsolódó tananyagok fejlesztését tűztük ki célul, amelyek a mai gazdasági és társadalmi kihívásokra – gazdasági válság, munkaerőpiaci egyensúlytalanságok, társadalmi, közösségi és személyközi konfliktusok felerősödése, technológiai fejlődés – adnak választ.

Négy fő területen, az informatikai képzések, az önálló tanulást segítő, interaktív, a tananyag tartalmának megfelelő struktúrájú oktatási modell kialakításán, a kompetenciákat fejlesztő, a modern tudományszemléletnek megfelelő, interdiszciplináris képzések létrehozásán, valamint az újkeletű, destruktív jellegű társadalmi, csoportközi, szervezetközi és szervezeti konfliktusok megértése és kezelése terén kívánunk az ELTE céljaihoz, fejlődéséhez csatlakozni.

A projekt során létrejövő, a munkaerő-piaci kihívásokra válaszoló, a munkaerő-piaci szereplőkkel együttműködésben kifejlesztett digitális tananyagok és különféle típusú képzések az informatika leginkább keresett területein járulnak hozzá a szakemberek képzéséhez, elhelyezkedési esélyeinek növekedéséhez. Az új informatikai szakirányú továbbképzés „e-learning taneszközfejlesztő informatikus” mindemellett az e-tanulás térhódítását is szolgálja.

A projekt eredményeként az egyetem képzési kínálata sokféle képzésben felhasználható, a modern kor kihívásainak megfelelő interaktív, digitális tananyaggal, új képzési formákkal, új szakirányú továbbképzés lehetőségével bővül.

Az INFOTÁRS Projekt az Európai Szociális Alap támogatásával valósul meg.

Kiktől félünk, kiket utasítunk el, kiket diszkriminálunk Magyarországon 2011-ben?

Az ELTE Társadalomtudományi Karának INFOTÁRS projektjében végzett legfrissebb kutatása alapján a magyar lakosság a romáktól tart a legjobban, második helyen a Magyar Gárda szerepel, melyet az adóhatóság és az arabok követnek. Meleg családtagot a lakosság kétharmada utasítana el.

A teljes kutatási jelentés innen letölthető.

 

Megjelenéseink a médiában

Egyre többen élnek nyomorban - Leszakadó térségek, jövedelmi szakadékok, kilátástalan élethelyzetek - Népszabadság
A pénzügyi-gazdasági válság begyűrűzése óta a gyermekszegénység megállíthatatlanul és kétségbeejtő mértékben növekszik Magyarországon.

2016.02.17.