Versenyképes diploma és befogadó közösség: Válaszd az ELTE TáTK képzéseit!

2024.12.18.
Versenyképes diploma és befogadó közösség: Válaszd az ELTE TáTK képzéseit!
Ha érteni akarod a világot, érdekelnek a társadalmi folyamatok és jelenségek, nemzetközileg is versenyképes diplomára és egy befogadó egyetemi közösségre vágysz, az ELTE Társadalomtudományi Kara (TáTK) lehet Számodra a legmegfelelőbb hely a továbbtanulásra.

Ha érdekel a társadalomtudományi képzés, de bizonytalan vagy, hogy mely egyetemekre, milyen sorrendben add be a jelentkezésed, összeszedtünk pár szempontot, melyet érdemes lehet Neked, szüleidnek és pedagógusaidnak is figyelembe vennetek a felvételi jelentkezés során.

MILYEN SZEMPONTOKAT ÉRDEMES FIGYELEMBE VENNED AZ EGYETEMVÁLASZTÁS SORÁN?

1) Értékes diploma, biztos jövő. 

Az ELTE a hazai és nemzetközi egyetemi rangsorok többsége szerint Magyarország vezető egyeteme. Biztos lehetsz abban, hogy az ELTE-s diploma értéke időtálló mind Magyarországon, mind külföldön. Az ELTE Társadalomtudományi Kara büszke arra, hogy:

  • diplomát szerzett hallgatóink gyorsan elhelyezkednek a munkaerőpiacon (a munkakeresés átlagos időtartama alapszakot végzetteknél 1,4 hónap, mesterszakot végzetteknél 1 hónap);
  • végzett hallgatóink később sincsenek hosszabb ideig állás nélkül (az éppen állást keresők aránya egy évvel a végzés után – alapképzéseink és mesterképzéseink végzettjei esetében is – 0,5% alatti);
  • akik nálunk tanultak, azok diplomát igénylő, magasabb presztízsű munkakörökben dolgoznak (alapszakot végzettjeink több, mint kétharmada, mesterszakot végzettjeink 85%-a diplomás munkakörökben helyezkedik el – ezek az arányok magasabbak, mint a bölcsészettudományi területen végzetteké; a természettudományi területen végzetteknél tapasztaltakhoz hasonlítanak).

forrás: DPR AAE pályaorientációt támogató modul legfrissebb gyorsjelentése (2023)

2) Átfogó képzési portfólió

Az ELTE TáTK széles körben kínál – a társadalomtudomány részdiszciplínáit átfogó – alap- és mesterszakokat a szociológiától a közgazdaság-tudományig, a szociálpolitikától a nemzetközi tanulmányokig, a közösségi és civil tanulmányoktól a humánökológiáig, a kulturális antropológiától az egészségpolitikáig, a statisztika és adatanalitikától a szociális munkáig. Már alapszakos tanulmányaid során lehetőséged lesz arra, hogy kihasználd ennek a széles képzési portfóliónak az előnyeit. A társadalomtudomány és a szociális tanulmányok számodra legérdekesebb területein szerezhetsz tudást/tapasztalatot, ha a neked legjobban tetsző szabadon választható tárgyakat veszed fel a sokszínű kurzuskínálatból.

3) Befogadó és sokszínű környezet. Interkulturális tapasztalatok. 

Az ELTE TáTK befogadó közössége hisz a sokszínűség értékében. A kar mindent megtesz annak érdekében, hogy a speciális igényű hallgatók szükségleteinek megfeleljen az oktatás/kutatás és közösségi élet területén egyaránt. Az egyetemen először a Társadalomtudományi Karon nyílt esélyegyenlőségi szoba, ami a befogadó oktatás megvalósulását szolgálja, valamint elősegíti az egyenlő esélyeket a tanulásban, az egyetemi életben, és a közösségben való részvételben is.

Az ELTE TáTK minden 5. hallgatója nemzetközi diák. Ha a Társadalomtudományi Kar képzésén veszel részt, lehetőséged nyílik más európai, afrikai, ázsia és amerikai országokból érkező fiatalokkal együtt tanulni és kapcsolatot építeni. A közös munka és barátságok nyomán kialakuló interkulturális érzékenységet a munkaerőpiac fontos soft skillnek tekinti.

4) Külföldi tanulás/szakmai gyakorlat. 

Ha az ELTE TáTK  hallgatója leszel, több mint 150 európai Erasmus+ partnerintézményben tanulhatsz egy félévet. A TáTK képzésein ún. mobiliási ablakok garantálják, hogy a külföldön töltött szemeszter miatt nem kell extra félévet pótolnod alap- vagy mesterképzésed során. Ha szakmai gyakorlatot szeretnél küldföldön szerezni egy számodra vonzó szervezetnél, erre is lehetőséged adódik – sőt, ha mester- vagy doktori képzésben külföldi egyetemen tervezel részt venni, biztos lehetsz abban, hogy a TáTK-s előtanulmányaid sikeresen felkészítenek a kihívásra.

5) Projektalapú/gyakorlatközpontú oktatás. 

A TáTK-n lezajlott tantermi reformoknak köszönhetően a kari alapképzések erősen gyakorlatorientáltak. Ha szeretsz csapatban dolgozni, kreatívan gondolkodni és a különböző társadalmi problémákra gyakorlatorientált megoldásokat keresni, a TáTK-n a helyed! A társadalomtudományi képzések során nem csak a tanórák alatt lesz lehetőség kipróbálni magad, de a képzésbe beépített szakmai gyakorlat során a számodra leginkább tetsző szektorban – pl. multinacionális cégek, civil szervezetek, közigazgatás, akadémia, kulturális szervezetek stb. – is munkatapasztalatot szerezhetsz!

6) Ösztöndíj- és mentorrendszer

Az ELTE Társadalomtudományi Kar tehetségtámogató programja egy olyan ösztöndíj- és mentorrendszer, amely egyaránt elérhető az államilag finanszírozott és az önköltséges képzésekre járó hallgatók számára is. A kar diákjaként – képzési formától függetlenül – szociális, tanulmányi/tudományos vagy éppen művészeti/sport és közösségi részvételi alapon pályázhatsz rendszeres és állandó ösztöndíjakra.

Kérdésed van?

Ha a fentiekkel kapcsolatban vagy azoktól függetlenül kérdésed van a képzésekkel, hallgatói élettel, felvételivel stb. kapcsolatban, keress bennünket a felveteli@tatk.elte.hu e-mail-címen vagy keress bennünket a lenti social media csatornáink egyikén! 

Kövess minket!

Kövess minket social media csatornáinkon!