Hajléktalanellátás a COVID-19 érában – workshop

Zoom Videókommunikációs Platform

2020. május 14. 16:00 - 18:00

Zoom Videókommunikációs Platform

Az utóbbi hetek elemzései azt mutatják, hogy a koronavírus-járvány terjedésének és a betegségnek leginkább kitett társadalmi csoport az időseket követően a hajléktalan embereké. Az ELTE Társadalomtudományi Kar Szociális Tanulmányok Intézetének rendezésében létrejövő Hajléktalanellátás a COVID-19 érában című online workshop olyan szakértőket – többek között több ELTE TáTK oktatót és alumnit – szólaltat meg, akik a hajléktalanellátás területén vagy éppen a szakpolitika szintjén dolgoznak.

Milyen új gyakorlatokat és intézkedéseket kellett bevezetni a hajléktalanellátásban a COVID-19 megjelenésével? Mik a legnagyobb kihívások, melyekkel a területen dolgozóknak ma szembe kell néznie? Mik a hazai helyzet sajátosságai? Milyen mozgástere van a szakpolitikának, a civileknek és a szakszervezetnek? Milyen intézkedések segítenék a hajléktalan ellátásban dolgozókat, hogy munkájukat még kompetensebben tudják ellátni? – Ezekre és ehhez hasonló kérdésekre keresik a válaszokat a workshop szakértői. A workshop során a résztvevők kérdéseiket is feltehetik a meghívottaknak.

Az esemény nem sajtónyilvános, de nyitott minden ELTÉ-s polgár előtt. Az online workshop regisztrációköteles, csak az e-mail-lel regisztrált érdeklődőknek küldjük ki a ZOOM meghívót. A regisztrációs panel az eseményleírás alján, ezen az oldalon található. A regisztrációt 2020. 05. 14. de. 11:30-kor zárjuk.

Fotókredit: Quinn Kampschroer

KÖZREMŰKÖDŐK

• Kövér-Van Til Ágnes, szervező – ELTE TáTK Szociális Tanulmányok Intézete
  • Miletics Marcell, a beszélgetés moderátora – ELTE TáTK Szociális Munka Tanszék
  • Köves Ferenc, SZÁD szakszervezet elnöke, hajléktalanok átmeneti szállása
  • Becker Zita, ELTE TáTK, Családok Átmeneti Otthona
  • Hegyi Armand, ELTE TáTK hallgató, éjjeli menedékhely
  • Kemény András, ELTE TáTK, hajléktalanok átmeneti szállója
  • Lengyel Lea, ELTE TáTK doktorandusz, szakértő
  • Nemeshegyi Noémi Napsugár, ELTE TáTK alumna, hajléktalanszálló
  • Németh Adrienn, ELTE TáTK alumna, nappali melegedő
  • Rácz Renáta, ELTE TáTK alumna, utcai szociális munkás
  • Soós Péter, ELTE TáTK alumnus, hajléktalanok átmeneti szállója

Adatkezelés

A workshoppal kapcsolatos adatkezelési nyilatkozat itt elérhető.